Bernardyn i Harier

30 marca 2015

Bernardyn i Harier Bernardyn długowłosy to pies bardzo duży. Zdarza się, że osiągają masę 130 kilogramów. Sierść mają długą, koloru brązowo-białego, brązowo żółtego oraz biało-rudego. Psy te są bardzo spokojne i łagodne. Kochają towarzystwo, nie lubią być same. W stosunku do obcych są bardzo nieufne. Gdy ich właścicielom coś grozi, mężnie ich bronią. Są wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Wykorzystywane są w ratownictwie górskim i w różnego typu poszukiwaniach. Świetnie spełniają swe role jako stróże. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, lubią wolne przestrzenie. Z tego też względu nie za bardzo nadaje się do zamieszkania w małym mieszkaniu. Najlepszym domem dla nich byłby dom z ogrodem. Najlepiej czuja się na wsi, ale możliwe jest ich posiadanie w mieście. Mogą się strasznie ślinić. Poza tym należy uważać, ponieważ rasa ta jest podatna na skręt żołądka, dysplazję stawów oraz infekcje uszu. Pielęgnacja to codzienne szczotkowanie całej sierści, niezbyt częste kąpiele oraz szczególna pielęgnacja okolic oczu. Harier to rasa psów gończych, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Wykorzystywany jest podczas polowań na lisy i zające. Jest to dość duży pies, którego sierść najczęściej występuje w tricolorze. Prawie w ogóle nie gubi sierści. Pielęgnacja przedstawicieli tej rasy to wyłącznie wyczesywanie sierści. Jest to pies bardzo aktywny, potrzebujący wolnej przestrzeni, regularnych, ponad godzinnych spacerów. Nie jest to pies do towarzystwa, lubi przebywać w grupie. Nie nadaje się zupełnie na psa stróżującego jak i na psa obronnego. Nie za bardzo akceptuje zwierzęta domowe przebywające razem z nim, ale w stosunku do psów jest przyjaźnie nastawiony. Jest ostrożny, gdy widzi intruza wchodzącego na teren posesji. Przeważnie jest dobry dla dzieci, jednakże nie można mu bezgranicznie ufać w tej sprawie. Jest bardzo zdolny, jeśli chodzi o szkolenia. Nie ma w nim nawet odrobiny dominacji. To bardzo uległy pies. Jest wierny właścicielowi, ale niestety niezbyt posłuszny. Należy być w stosunku do niego konsekwentnym.

Rottweiler i Foksterier krótkowłosy

28 marca 2015

Rottweiler i Foksterier krótkowłosy Rottweiler to rasa psów uważana za agresywne. Gdy w intruzie zobaczą coś co im się nie spodoba wówczas zaatakują. Należy go dobrze wychować, a najlepiej, aby zrobił to treser, gdyż jeden błąd może zaważyć na ich usposobieniu. W stosunku do tych psów należy być konsekwentnym. Jest to pies średni, o krótkiej sierści koloru czarnego. Ogon tego psa jest zawsze podcinany. Kiedyś był wykorzystywany jako pies pasterski, obecnie wykorzystuje się go jako psa policyjnego lub stróżującego. Głównymi cechami usposobienia tego psa to upór i chęć dominacji. Uwielbiają zabawy z właścicielem i długie spacery, bez względu na warunki atmosferyczne jakie panują. Gdy jest dobrze prowadzony jest dobry w stosunku do dzieci. Staje się ich opiekunem. Co do pielęgnacji to wymaga jej tylko w okresie linienia. Należy wówczas wyczesywać jego sierść. Pokarmy muszą być odpowiednio dobrane i bogate w składniki mineralne i witaminy. Foksterier krótkowłosy to pies należący do grupy terierów i pochodzi z wielkiej Brytanii. Jest średniej wielkości psem, o krótkiej sierści, która nie przysparza kłopotów w pielęgnacji. Wystarczy ja raz w tygodniu wyczesać. Jest to pies o wesołym usposobieniu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy robi się agresywny, ale odpowiednia tresura niweluje tego typu zachowanie. W stosunku do obcych jest ostrożny, przygląda się im z dala. Nie poleca się jednak go jeśli ma się inne zwierzęta w domu, w tym także psy. Ma bardzo dobry kontakt w stosunku do starszych dzieci. Nie potrzebuje dużo wolnej przestrzeni, wystarczy mu mieszkanie, nawet w bloku, ponieważ potrafi przyzwyczaić się dożycia w mieście. Jest bardzo aktywnym psem, ale nie wymaga zbyt długich spacerów. Potrafi obronić swego właściciela w chwili zagrożenia, ale zdarza mu się nie słuchać poleceń swego pana, szczególnie gdy nie są one po jego myśli. Uwielbia towarzystwo człowieka i bardzo mocno przywiązuje się do osób z nim mieszkających.

Pies

25 marca 2015

Pies Pies – człowiek szybko zdał sobie sprawę z potencjalnych możliwości tego zwierzęcia. Faktem jest, że oba gatunki połączył związek o trwałym i istotnym znaczeniu dla kultury ludzkiej. W ciągu wieków pies był dla człowieka pomocnikiem w pracy, stróżem, a także stał się przyjacielem. Zaobserwowano, że obcowanie z psem ma pozytywny wpływ psychoterapeutyczny na ludzi. Spacerowanie obniża ciśnienie krwi, uspokaja i pomaga utrzymać sprawność fizyczną. Niektóre rasy są obecnie szkolone na przewodników osób niewidomych, a także do terapii z dziećmi z upośledzeniem psycho-motorycznym. Pies wymaga też od człowieka zaangażowania i czasu niezbędnego przy jego pielęgnacji i karmieniu. Za to odwdzięcza się człowiekowi bezwarunkową miłością i przywiązaniem. Trzeba jednak powiedzieć, że psy bywają też agresywne w wyniku nieodpowiedniego szkolenia, lub są to rasy niebezpieczne, specjalnie wyhodowane do walki. Mogą też przenosić różne choroby co bywa bardzo kłopotliwe i czasem bywają znacznie bardziej absorbujące niż np. kot, ptak, rybki czy chomik. Jednakże tylko z psem przez setki tysięcy lat człowiek nawiązał prawdziwie przyjacielską więź. Z biegiem czasu powstało wiele gatunków psów, a wśród nich dodatkowo wiele wariacji. Na przykład, wysokość psa mierzona od ziemi do grzbietu wynosi od kilku cali (tak jak u Chihuahua) do prawie trzech stóp (tak jak u Wilczarza Irlandzkiego). Kolory sierści psów również są zróżnicowane- poczynając od różnych odcieni szarości, poprzez brązy jaśniejsze (kolor nazywany ,,opalonym”) i ciemniejsze (,,czekolada”), kończąc na wariacjach związanych z układem tych kolorów. Sierść psa może być bardzo krótka, ale może też mieć kilkanaście centymetrów. Może ona przypominać grube, szorstkie włosy, wełnę; może być prosta lub kręcona.Udomowiony przez człowieka potomek wilka.

Rekin i wieloryb

25 marca 2015

Rekin i wieloryb Rekin to typowy drapieżca. Rekiny uważane są za najgroźniejsze zwierzęta, ponieważ czasami polują nawet na ludzi. Rekiny zamieszkują wody słone, czyli najczęściej morza. Jeśli nie jest głęboko można go wypatrzyć wcześniej, ponieważ posiada długa płetwę. Szczególnie groźne jest przebywanie w wodzie z okaleczeniem, ponieważ zwierzęta te natychmiast to wyczuwają. Zdążały się przypadki ze rekiny z głodu atakowały ludzi. Oprócz utarty kończyn może zakończyć się to śmiercią, co najważniejsze najczęściej połykają całą zdobycz i w trakcie ich badania można odkryć rożne zwierzęta czy części ciała, które nie zostały skonsumowane.. Występuje wiele gatunków tych drapieżców od rekina młota po rekina ciemnego. Co roku dobywają się badania mające na celu prześledzenie życia tych zwierząt i częstotliwości rozmnażania się, ponieważ zbyt duża ilość mogłaby być niebezpieczna? Rekiny najczęściej polują same, ale gdy poczują krew szybko się gromadzą. Kiedyś wyławiano ej dla mięsa obecnie jednak jest to zabronione, ponieważ są pod ochrona. Wieloryb to największy ze zwierząt morskich, wieloryby to zwierzęta żyjące w stadach, ponieważ wtedy najbardziej mogą się bronić przed drapieżnikami. Najczęściej nie są atakowane, ponieważ są tak ogromne z mogłyby zabić przeciwnika. Są jednak wyjątki od reguły, czyli gdy wieloryb jest stary lub kontuzjowany natychmiast zjawiają się rekiny i po woli go jedzą. Wieloryby polują w stadach, ale nie tylko, ponieważ w ten sposób chronią młode. Porozumiewają się pod wodą za pomocą specjalnego dźwięku. Wieloryby mogą pływać nawet na wpół wynurzone, ponieważ w swej budowie maja otwór, przez który wydychają powietrze jest to bardzo potrzebne do egzystowania. Wieloryby nie polują tak jak drapieżcy raczej wsiąkają wszystko to, co znajduje się w wodzie później trafia to do przełyku lub jest wyrzucone wraz z fontanna powietrza.Wieloryby to typowe ryby migrujące, ponieważ muszą posiadać dużo jedzenia ciągle się przemieszczają. Waga jednego wieloryba może sięgać nawet kilu ton, ponieważ są olbrzymie. Kiedyś były poławiane, ale teraz są pod ochrona ze względu na ich liczbę.